top of page

Olga Vojíková CZ, March 28, 2020

Možnost online výuky byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem Terku kontaktovala, abychom měly společně hodiny angličtiny. Jelikož jsem na mateřské dovolené a nemáme v blízkosti žádné prarodiče nebo možnosti hlídání, tak je pro mě nemyslitelné mít momentálně výuku jinak než online. Sama jako lektor němčiny tento způsob preferuji, protože to je nejefektivněji strávený čas - jak pro lektora, tak pro studenta. 

Dalším důvodem, proč jsem kontaktovala právě Terezu, byl fakt, že není rodilá mluvčí, ale sama se angličtinu učila. Někteří studenti, kteří se chtějí učit cizí jazyk, při výběru lektora preferují rodilého mluvčího, což není vždy vůbec správná volba. Tito lektoři (samozřejmě jsou i výjimky) svůj rodný jazyk sice ovládají, ale nedokáží vysvětlit složitější gramatické jevy, protože jazyk nikdy nestudovali, ale ovládají ho přirozeně. Český lektor si může pomáhat při výuce češtinou např. překladem nebo porovnáním jazyků a dokáže jednoduše a srozumitelně vysvětlit a naučit gramatické jevy, jelikož se je kdysi také sám učil a pochopil. 

Na hodinách s Terkou mě baví, že jsou strukturované, naplánované, tj. nevaří se z vody a jejich obsah je koncipován na přání studenta (konverzace, gramatika, atp.). 

Důležitým aspektem pro fungování výuky je také to, že si lektor se studentem musí nějakým způsobem lidsky rozumět. Před naší první hodinou jsem byla nervózní, jestli se nebudu stydět mluvit, protože dělám chyby, což ze mě asi hned po prvních pěti minutách spadlo díky tomu, že je Terka moc milá a komunikativní a člověk si pak nepřipadá hloupě, když dělá chyby. 

Závěrem chci říct, že mě naše hodiny moc baví a jsou pro mě velkým přínosem, a za to Ti moc děkuju :)

S Terkou spolupracuji pár měsíců a každá lekce stála za to. Na každou hodinu je perfektně připravená, veškerou látku vysvětlí tak, aby bylo vše jasné a když si nejste něčím jisti, není vůbec problém se zeptat. Rozhodně doporučuju Terku oslovit a položit se do angličtiny s ní :)

Sandra Balejová, CZ 

March 27, 2020

What I like about English lessons with Tereza Culkova is their diversity. The lessons are not boring but on the contrary. I always look forward to them. Earlier I used to have face-to-face lessons at Tereza’s house but after her departure I thought that even my lessons will be over. However, it wasn’t the end. Despite the distance my lessons on Skype are scheduled regularly and everything works as it is supposed to. I would even say that it helps me more to improve my speaking which I struggle with.Thanks to Tereza, I started to speak English. She motivates me by various listening tasks and mainly we communicate in English, even in text messages when making arrangements or sharing information. When it comes to vocabulary, I have everything in an online application Quizlet. I don’t have to learn words by reading them like a telephone list. Moreover, they are organized according to topics, with pronunciation and pictures which is great.

The teacher is always very well prepared and the whole lesson is filled.  I like that Tereza chooses topics that we discuss together in advance and in the lessons, she gives me everything – texts, vocabulary, listening exercises, tasks, words in a form of pictures, or various gap filling exercises, handouts and also the practical usage of language. Besides different topics we also discuss grammar which is not explained in a forcible way, but it is accompanied by pictures and practical exercises, which is much better than reading and studying long grammatical rules. ter some time there is a revision of studied topics from previous lessons which teaches me a bit more, what I didn’t remember from the first phase. That is such a good thing.

My teacher always helps with anything I need to work, primarily with a writing form. I have also listening exercises which are connected to my working field. Earlier learning English used to be my nightmare but now it is joy and I look forward to the lessons with Tereza.

Thanks to that I learn better, calmly, without stress and with joy and pleasure.I can only recommend Tereza Culkova. I have not had a better teacher yet than she is. So, do not hesitate to get in touch with her, you will be really delighted.

Iva Zavrelova CZ, May 20, 2019

Irma Galátová, CZ 

March 24, 2020,

a senior student

Ikdyž právě já nejsem ta pravá, která by se měla vyjadřovat k výuce AJ online, protože s ní mám pramalou zkušenost, přesto to udělám.

Pro mě je to neuvěřitelná změna k lepšímu a už nechci jinak !

 

Můj příběh znáte…. 10let docházení k jedné lektorce AJ a kdyby nebylo intenzivní ,,masáže” od Oli a Lucie, ať vyzkouším Vás, vrátila bych se zpět!

Dnes jim říkám…. díky bohu za to :))))

 

Terezko, přeji Vám klidné dny, veselou mysl a pevně věřím, že se tato smutná doba brzo přežene a zase bude dobře🍀

Nás, co si chtějí objednat v cizině kávu, bude stále dost. 

I have lessons with Tereza once a week. I always look forward to her lessons because I know she will teach me something new. She also explains me everything I need. I like her lessons and I'm happy I came right across Tereza.

Michaela Foukalová CZ 

June 5, 2019

I was sattisfied with what we did in lessons. I have definitely improved my English but there is still many things left for me to improve. I appreciated we focused on grammar I had problems with. I would certainly recommend Tereza's lessons.

Maria Kuzmová UK 

May 20, 2019

bottom of page